ניירות

 

סדנת תות-נייר הוקמה בשנת 1987 במטרה לייצר נייר איכותי ממיגוון סיבים לשימושים שונים. חומר הגלם העיקרי שלנו הוא צמח התות-נייר שאותו אנו מגדלים, ומקליפתו אנו מיצרים נייר דק וחזק, המשמש בעיקר לציור וקליגרפיה במכחול וכן לאהילים ולמחיצות. כמו כן אנו מייצרים נייר מסיבי כותנה ופשתה, להדפס וציורי אקוורל.כמו כן אנו משתמשים גם בסיבים מצמחים שונים כגון קש, קנה סוכר, המפּ, בננה ועוד. כל חומרי הגלם הם בעלי סיבים ארוכים וחזקים, והופכים לנייר, בתהליך ארוך, כפי שנעשה בבתי המלאכה העתיקים לנייר במזרח הרחוק ובאירופה.

 

תכונות הנייר

 

גודל הנייר נקבע לפי גודל הרשת אשר בעזרתה אנו מסננים את הסיבים מהמים. כל נייר הוא בעל שוליים טבעיים הנוצרים מהמסגרת שמונחת על הרשת, לפי הגדלים הקיימים . ניתן להזמין גם גודל מיוחד.

 

עובי הנייר ניתן לשליטה ותלוי בכמה גורמים ובעיקר בריכוז הסיבים. עובי הנייר נמדד כמשקל הנייר למטר מרובע. אנו מייצרים נייר מ-12 ג'/מ' עד 300 ג'/מ' לפי שימושיו.

 

צבע הנייר או הגוון שלו נקבע לפי חומר הגלם ממנו הוא מיוצר או מתוספת צובענים מיוחדים. רוב הניירות שלנו הם בגוונים טבעיים הנעים מלבן (נייר הכותנה) ועד חום (נייר מבננה). אנו גם צובעים את הניירות בצובענים (פיגמנטים) מיוחדים השומרים על הגוון שלהם גם בחשיפה לאור. אפשר להתאים צבע לפי דוגמה אך לא באופן מדוייק.

 

מרקם פני הנייר נקבע בתהליך הייבוש של הנייר. הנייר יכול להיות חלק (לכתיבה והדפס) או מחוספס בדרגות חספוס שונות (לציור). כמו כן הנייר יכול להיות מגוהץ או מקומט בקימוט טבעי. הנייר המקומט נוח לעבודה בייצור אהילים והוא גם נותן אפקט מיוחד בתאורה.

 

מרקם פנימי- מירקם הנייר נקבע לפי סוג הסיבים ודרגות העיבוד שלהם ובהתאם לתוספות. סיבים הטחונים דק יתנו מירקם אחיד לנייר וסיבים ארוכים וגסים יתנו מירקם גס לנייר. כמו כן אנו יכולים להוסיף לנייר מיגוון תוספות הנותן לנייר מירקם עשיר ודקורטיבי כגון עלים מיובשים, עלי כותרת של פרחים, חוטי משי, סיבים צבעוניים, סימני מים, נצנצים וכו'.

 

יש כמה תכונות נוספות הניתנות לשליטה כגון שקיפות ואטימות, ספיגה ואי ספיגה (של צבע או דיו) וכן סימני מים. סימני מים שימשו באופן היסטורי כחותמת היצרן ומאוחר יותר התפתחו כאמצעי נגד זיוף כיוון שהם נוצרים תוך כדי תהליך ייצור הנייר ולא ניתן להוסיף אותם לאחר מכן. ניתן להזמין ניירות עם סימני מים מיוחדים לפי הזמנה.

שימושים שונים של הנייר

 

אנו מנסים לייצר את הנייר בשילוב תכונות מיוחדות לפי שימושו וייעודו. השימושים העיקריים הם:

 

נייר לציור והדפס אומנותי

 

נייר לכתיבה והדפסה (להזמנות לחתונה, בר/בת מצווה, כרטיסי ביקור, תעודות, ברכות וכו')

 

נייר לספרים במהדורות מיוחדות

 

נייר לאהילים ,מנורות ומחיצות

 

נייר לשימור (רסטורציה)ׂשל מסמכים עתיקים, כתובות, ספרים וכו'.

 

נייר לקליגרפיה (כתובות, ברכת הבית וכו')

 

 נייר  לתמונות קיר, שאנו מייצרים בגדלים וטקסטורות מיוחדות

נייר כרקע לצילומים או כל שימוש מיוחד אחר.

להזמנה או לקבלת דוגמה יש להתקשר עם תמנה בטלפון 054-649-0559 או בדוא"ל 

Tel: +972 (0)54-649-0559
054-80-87-187

tutneyar@bezeqint.net

FOLLOW US
ADDRESS

39 Hameyasdim St.  Zichron-Ya`akov 3091073   Israel

HOURS

Sun– Thur  10 AM - 7 PM

Friday  10AM - 3PM

 

© 2014 by Tut Neyar

 

  • Facebook Grunge
  • Twitter Grunge
  • Instagram Grunge
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now